Araba Check Up Detayları

Otomobillerimiz sayesinde ulaşım problemlerimiz de ortadan kalkmaktadır. Fakat keyif veren ve yolda bırakmayan bir sürüş tecrübesi yaşamak için araçlarımıza gereken özeni gösterip aracımızı Araba check up detayları servislerine götürerek bakımlarını aksatmamamız gerekmektedir.

Nasıl ki bizler en ufak bir sağlık şikâyetimizde doktorların kapısını çalıyorsak araçlarımızın da en ufak problemlerinde yetkili servislere götürerek bakım ve kontrollerini yaptırmamız gerekir ki gün gelip aracımız bizi yolda bırakmasın.

Araba check up servisleri araçlarınızın detaylı kontrollerini yapmakta olup varsa arıza durumu hakkında bizlere bilgi verip talebiniz doğrultusunda bu arızaları gidermekte yardımcı olmaktadırlar.

Araba check up servislerinde uzman incelemesi çalışmaları da yapılmakta olup bu konuda yardımcı olan alanında uzman firmalar çoğunluktadır.Yol Tarifi Almak İçin Tıklayınız.

Araba Check up Detayları

Arabanız için oldukça faydalı olan işlemin detayları sizinle ayrıntılı olarak paylaşılmalıdır. Bu servislerde aracın tüm test ve kontrolleri bilgisayarlı cihazlara bağlanarak yapılmakta olup test sonuçları grafikler halinde araç sahibine sunulur ve ona göre gerekli işlemleri yapma kararı araç sahibine bırakılır.

Sürüş güvenliği için otomobillerin düzenli bir şekilde kontrol ettirilmesi gerekmektedir aksi durumda iç aklınızda olmayan bir anda aracınızın beklenmedik bir şeklide arıza yapması kaçınılmaz olacaktır.

Araba check up hizmeti veren firmalar araçlar hakkındaki en doğru bilgiyi yapılan detaylı kontroller ve testler neticesinde elde ederek bizlere olası arıza ihtimalleri hakkında da uyarıda bulunarak aracımızın sağlamlığı ve kendimizin güvenliği için gerekli önlemleri almamıza yardımcı olacaklardır.

Araba check up hizmetleri kapsamında detaylı olarak yapılmakta olan test ve kontroller şunlardır;

Motor Kontrolleri

Motor yağı seviyesi kontrolü, Motor soğutma sıvısı seviyesi ve yoğunluğu kontrolü, Fren hidroliği seviyesi ve kalitesi tespiti, Hidrolik direksiyon yağ seviyesi, Antifriz yoğunluğu tespiti, Yardımcı kayış, gergi ve avare kasnak kontrolü sağlanması, Hava ve polen filtresi kontrolünün sağlanması, Sızdırmazlık (su ve yağ kaçağı) kontrolü, Egzoz Kontrolü, Susturucu, Katalitik konvektör kontrolü de sağlanarak detaylı bir rapor sunulur.

Elektrik Fonksiyonları Kontrolleri

Uyarı ve arıza kodu okuma fonksiyonunun çalışır durumda olup olmadığı kontrol edilir. Araç bilgi ekranı kontrolleri sağlanır. Far – Park –  Sinyal – Plaka – Sis – Araç içi aydınlatma ampulleri kontrolleri sırasıyla yapılır.

Klima sistemi kontrolleri ve performans testi sağlanır. Akü Kontrolleri sağlanır. Cam yıkama ve sileceklerin kontrolü sağlanır.

Güç Aktarma Grubu Kontrolleri

Ön arka fren diski balataların çalışıp çalışmadığı kontrol edilerek fren hortumları ve bağlantıları incelenir.

El freni ayarı yapılır süspansiyon kontrolü sağlanır. Ön ve arka amortisörler aks ve aks körükleri tam detaylı incelemeye tabi tutulur. Rot başı rot kolu rotil kontrollü sağdan direksiyon ve salıncak bağlantısı kontrolden geçirilir burçlar ve takozlar incelenir.

Lastik ve Jant Kontrolleri

Diş derinliği ve lastik havasının kontrolü sağlanır ayarı yapılır. Düzensiz aşınma tespiti yapılır. Lastik ve jantlar ıh hasar durumu incelenerek lastikler ve kapakları kontrol edilir tekerlek bijon kontrolü sağlanır. Detaylı bilgiyi bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

Start typing and press Enter to search

bostancı oto expertizexpertiz raporu
ŞİMDİ ARA
YOL TARİFİ