Araba Ekspertiz İstanbul

İkinci el oto pazarının en hareketli olduğu ilimiz İstanbul’dur. Nüfus olarak en yoğun ve kalabalık il olması bu konuda ön plana çıkmasının altında yatan etkenlerdendir. 2. el oto pazarın bu denli yoğun oluğu araba ekspertiz İstanbul hizmeti almadan araba almak hiç de akıl karı bir iş değildir.

Aracın mekanik yürüyen ve ön takım aksamlarının robotlu Lift ile kaldırılarak kontrolünün sağlanması, yaylar ve amortisörlerin kontrol edilmesi, aks körükleri fren balataları, şanzıman vites seçici ve tertibat boşluk kontrolleri, Plastik de bulunan bakalitler, araba durumu, arka diferansiyel boşluk veya sızdırmazlık kontrolü , Rot başı, rot kolu, motor muhafaza, motor yağ sızdırmazlık testi, klima kompresörü yağ sızdırmazlık , Bağlantı soketi, hava yastığı şişirici, gibi birçok özelliğin kontrol edilmesi ve raporlanması işlemini oto uzman incelemesi denir.

Araba Ekspertiz İstanbul da nerede yaptırabilirsiniz?

İstanbul’un hemen hemen her semtinde oto expertiz işiyle alakadar olan bir sanayi dükkânı bulunmaktadır.  Ancak oto expertiz yaptırırken dikkat edilmesi ve yerin seçimi konusunda profesyonel çalışan yerlerin tercih edilmesini öneriliriz. Bu durumda aracın kontrolleri doğru yapılacak ve içiniz rahat bir şekilde alışveriş yapabileceksiniz. Araba ekspertiz İstanbul için bu işe senelerini vermiş firmaları tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Önemli bir noktada satıcının tavsiye ettiği expertizciyi tercih etmemek.

Anlaşmalı olarak kandırılmayacağınızı bilemezsiniz. Kazalı ve birçok sorunu olan bir araç satın almayı kimse istemez elbette sizde istemezsiniz. Bu durumların önlemi olarak mutlaka araç oto expertiz yaptırınız.Detaylı bilgiyi bizleri arayarak öğrenebilirsiniz. Firmamıza Yol Tarifi Almak İçin Tıklayınız.

Oto ekspertizde kontrol edilen özellikler nelerdir?

Motor kulakları kontrolü, şanzıman kulaklarının kontrolü, motor yağ kaçaklarının kontrolü, şanzıman yağ kaçaklarının kontrolü, ön arka amortisörlerin kontrolü, Rot-Rotil kontrollerinin sağlanması işlemleri yapılır.

Debriyaj boşluğu, ön arka balataların kontrolü, ön arka disklerin kontrolü, lastiklerin durum kontrolü, lastiklerin kullanım zamanı ve kalan ömrünün tespiti yapılır.

Egzoz kontrolü yapılması, benzin depo kontrolü yapılması alt takım kontrollerinin yapılması, debriyaj hidrolik durumu kontrolü, Kavrama kontrolü yapılması, motor soğutma sistemi kontrolü yapılması işlemleri sağlanır.

El freni kontrolü, motor yağı kontrolü yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi kontrolleri, klima kontrolü, akü kontrolü, podye, şase taban sacı, bagaj havuzu kontrollerinin sağlanması işlemlerinden sonra diğer kontrollere geçilir.

Gibi özelliklerin kontrolü sağlanırken bu konuda içiniz rahat bir şekilde alışveriş yapmanız sağlanır.

Elbette detaylı rapor sayesinde hiç arabadan anlamayan biri bile olmasanız rahatlıkla araba alım satımı yapabilirsiniz.

Ekspertiz yaptırmadan araç satın almak doğru mudur?

Arabadan anlarım diyenlerdenseniz elbette bu riske girebilirsiniz.

Ama her ne kadar arabadan anlıyor da olsanız bu kadar detaylı kontrolü tek başınıza ya da göz ile el ile yapmanız mümkün değildir.

Güvenli bir satın alım işlemi gerçekleştirmeniz için mutlaka araç expertiz tercih etmenizi öneririz.

İstanbul’da oto ekspertiz

İstanbul’da hemen hemen her semte oto expertiz uzamanı bulabilmeniz mümkün olmakla beraber köklü firmaları işinin ehli kişileri tercih etmenizi öneririz.

Start typing and press Enter to search

anadolu yakası araç expertizdetaylı oto expertiz
ŞİMDİ ARA
YOL TARİFİ