Araba Ekspertiz

Araba satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmakta ancak bunlar bazen gözle görülmeyen detaylar olmaktadır. Araba ekspertiz mutlaka yaptırınız. Araç satın alırken ve araçlarınızı satarken ekspertiz hizmetinden yararlanmanız hem satıcı olarak hem alıcı olarak sizler için güvenli bir tercih olacaktır.

Fransızca kökenli expert kelimesinin türetilmesinden meydana gelen expertiz kelimesi teknik bilgeye sahip olmak demektir. Eksper teknik konu hakkında bilgisi olan kişilere dönmekle beraber araç alım satımlarında eksper yardımı ile aracın hata ve kusurların gözlemlemek alışverişlerde kullanıcının yararına olmaktadır.

Aracın yaşadığı kazaları değişen parçaları mekanik durumunda değişen ve bozulan yerleri masraf çıkarabilecek herhangi bir arızası olup olmadığını ve bütün detaylarıyla aracının incelenmesi işlemini Oto uzman incelemesi işlemi denir.

Bütün bu işlemlerin sonunda uzman incelemesi talep eden kullanıcıya yazılı bir şekilde rapor verilir ve bilgi sunumu yapılır. Özellikle ikinci el otomobil alım ve satımı gerçekleştirirken oto uzman incelemesi çok önemli bir konudur.

Neden Araba Ekspertiz Yaptırmalısınız?

İkinci el otomobil pazarı oldukça geniş ve pazarı olmakla birlikte aracın masrafı olmadığını iddia edip satış yapan kişilerin daha sonra sizi kandırdığını fark edebilirsiniz. Kazası olmadığı iddia edilen araçların kazası olur mu bayandan az kullanılmış adı altında satılan araçların sağa metreleri ile oynanıp oynanmadı araba ekspertiz ile bilgilerinin gerçekliğini teyit edebilirsiniz.

2.el otomobil piyasasında aracın çok temiz olduğuna dair iddialar sıkça kullanılmakta ve uzman incelemesi yaptırmadan satın aldığınız araçlarda belli başlı sıkıntılarla karşılaşmaktasınız. Tüm bu sorunların önüne geçmek ve güvenli alışveriş yapmak için arabanıza ekspertiz yaptırmanızı öneririz.

Araç almadan önce kontrol edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Öncelikle kaporta boya kontrolü yapılarak aracın boyası çizdiği tedavisi olup olmadığını test etmek gerekir. Boya Mikron ölçüm cihazı sayesinde kaporta boya kontrolü yapılmaktadır.

Bu cihaz sayesinde araba üzerindeki mevcut boyanın kalınlığı ölçüleri fabrika çıkış verileri ile karşılaştırılır ve arabanın boyanıp boyanmadığı öğrenilir. 2. Olarak motor ve mekanik kontrolü yapılmalıdır. Aracın motorunda bir arıza yada arızaya sebep olabilecek Herhangi bir problem varsa tespiti yapılarak bilgisayarlı kontrol cihazından geçirilir.

Aracın ABS gösterge paneli enjektör geri sistemlerine giriş yapılır bir elektronik arızası varsa tespit edilir. Bütün bunlarla beraber motorun arıza tespiti ve şanzıman sistemi de kontrol edilir. Firmamıza Yol Tarifi Almak İçin Tıklayınız.

Genel uzman incelemesi kontrolleri

Değişen parça, kaporta yağ kontrolleri sağlanır. Aracın detaylı incelemesi ve raporlanması yapıldıktan sonra müşteriye detaylı rapor teslim edilir.

Ekspertiz raporunda müşteri arabada boya var mı üzeri kapatılmış çizik var mı? Ya seviyeleri kaportanın durumu motorun durumu aracın kilometresi gibi bilgilere sahip olur. Boya hataları da incelemeye dahildir. expertiz işlemi yaptırmadan araç satın almamanızı tavsiye ederiz.

Araç alım satımı yaparken detaylı Oto ekspertiz yaptırılması hem alıcı hem de satıcı açısından önemli bir noktadır.Detaylı bilgiyi bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

Start typing and press Enter to search

arac expertizen yakın expertiz
ŞİMDİ ARA
YOL TARİFİ