Arabam Ne Eder?

Arabam ne eder diye kafanızda soru işareti olabilir,  profesyonel bir kontrolden geçmediği sürece bunu belirlemek çok zordur. Bu aşamada oto ekspertiz firmaları önem taşır ancak bu firmaların da değer biçmediğini belirtmek gerekir.

Ekspertiz yapan birçok firma var ve autotam oto ekspertiz sektörde bulabileceğiniz en güvenilir firmalardan birisidir. Ve sizlere yıllardır hizmet vermektedir. Ekspertiz hizmetinden faydalanarak elde edeceğini durum raporu, söz konusu aracın değeri hakkında tahmin yürütebilmeniz için önemli bir kaynak olacaktır. Dolayısıyla arabam ne eder sorunuza cevap bulacaksınız.

Bilindiği gibi son yıllarda 2. el araba alım satım sektörüne dair birçok yeni yasalar gündeme geldi ve mevcut yasalarda da güncellemeler oldu. Bu gelişmeler ışığında, ikinci el araba pazarında bir aracın değerinin profesyonel bir kontrol ile belirlenmesi önemli oldu.

Bu profesyonel kontrol sayesinde elde edilen rapor, söz konusu arabam ne eder sorusu baz alınarak ortalama ne kadar fiyat satış aralığında olduğu tahmin edilebilir. Hem alıcılar hem de satıcılar açısından oto ekspertiz hizmeti önemli ve gerekli bir hizmettir.

Arabam Ne Eder? 2.el Araba Değeri

Arabam ne eder ve fiyatı kaç lira olur şeklinde sorular soran müşterilerimiz için en iyi çözüm ekspertiz işlemidir.Çünkü aracın teknik altyapısı bir uzman tarafından incelense bile güncel değer fiyatının belirlenmesi zordur. Bunun nedeni ise inceleme aşamasında teknik donanımların gerekli olmasıdır. İşte tam da bu aşamada iş oto ekspertiz firmalarına düşmektedir. Güvenilir bir oto ekspertiz firmasından ekspertiz hizmeti aldığınızda 2.el araba değeri hakkında bir tahmin yapabilmek mümkün olacaktır. Ekspertiz işlemleri için autotam oto ekspertiz iletişim sayfasından randevu alabilirsiniz.

2.el Araba Değeri hesaplama?

Satmayı düşündüğünüz ikinci el bir araç varsa ya da tam tersi siz ikinci el pazarından “ikinci el” niteliğinde bir araç almayı planlıyorsanız, bu durumda araba değeri önemli olmaktadır.Çünkü,

  • Bir satıcı olarak siz ikinci el pazarında arabayı ederinden daha düşük bir fiyata satarak zarar edersiniz.
  • Bir alıcı olarak, siz ikinci el durumundaki bir aracı satın alırken, ederinden daha fazla ödeme yaparak da yine zarar etmiş olursunuz.

İşte bu gibi zararlara düşmemek ve daha da önemlisi bir alıcı olarak uzun vadede teknik sorunlar yaşamamak için araba değeri ve bu değer hakkında bir tahminde bulunabilmek için ekspertiz işlemi önemli olmaktadır.

2.el Araba Fiyatı hesaplama?

2.el araba fiyatı arabanın modeline, markasına, kullanım km değerine ve genel olarak teknik altyapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir.Örneğin bir aracın modeli yeni olsa bile teknik altyapısı bakımından hem performans hem de verimlilik sorunları yaşatıyorsa, bu durumda modeli yeni olmasına rağmen fiyatı düşer.

İşte bu yüzden yeni model araçlar her zaman yüksek bir fiyat değeri alacağı anlamına gelmez. Öte yandan tam tersi eski model bir aracın düşük bir fiyat değeri hak ediyor olduğunu da söylemek doğru olmaz.

Dolayısıyla 2.el araba fiyatları araba sahiplerinin bakış açı ve değerlerine göre değerlendirilmez. Alanında resmi yetkiye sahip oto ekspertiz firmalarının yapacağı teknik kontroller neticesinde elde edilen rapordaki bilgiler baz alınarak belirlenmesi daha doğrudur.

Arabam Kaç Para?

Arabanızın kaç para olduğunu size kimse kesin ve net bir şekilde söyleyemez. Buna oto ekspertiz firmaları da dahildir. Ancak oto ekspertiz firmaları sayesinde arabanın tahmini değerini anlayabilmeniz mümkün olur. Dolayısıyla arabam kaç para diye merak edenler arabam.com sitesi üzerinden araç değerini öğrenebilirler.

Arabanın fren, egzoz, vites, genel motor, emniyet sistemleri, direksiyon gibi aklınıza gelebilecek tüm teknik ayrıntıları üst seviye donanımlar ile incelenmekte ve sizlere ekspertiz raporu olarak sonuç bilgisi verilmektedir. Rapor sonucuna göre arabam ne eder sorunuzun cevabını tam olarak alamayacaksınız ama size rapor yardımcı olacaktır.

Arabam kaç para sorusunun cevabı, söz konusu ekspertiz raporu üzerinde yer alan teknik değerler incelenir. Ve eş değer modellerin piyasadaki satış fiyatları gibi ayrıntılar dikkate alınarak tahmin edilebilir. Rapor üzerindeki teknik değerlerin okunması aşamasında firmamız sizlere her türlü desteği de vermektedir. Bu sayede ilgili araç için piyasa koşullarındaki güncel fiyat bilgisini de tahmini bir şekilde belirlemiş olursunuz.

Start typing and press Enter to search

4x4 dyno ekspertizkartal oto ekspertiz
ŞİMDİ ARA
YOL TARİFİ