Detaylı Oto Ekspertiz

Detaylı Oto Ekspertiz işlemleri ikinci ele araç alırken ve kaza sonrası hasar tespit çalışmaları esnasında yapılan ekspertiz çalışmalarıdır.

Ülkemizde ikinci el oto piyasası oldukça faal bir şekilde işlemektedir. Otomobil sahibi olmak isteyen çoğu kişi sıfır araç fiyatlarının bütçelerine uygun olmaması ikinci el araç satın almayı kendilerine daha uygun görmektedirler.

Fakat bazı satıcıların dürüst olmaması, araç hakkında yanlış bilgiler vermesi sebebi ile bazen de alıcıların satın aldıkları araçta satın aldıkları esnada olmayan ve kendi kullanımlarından kaynaklanan bir arızadan dolayı satıcıyı sorumlu göstermeleri sebebi ile her iki tarafı da korumak adına ekspertiz işlemlerinin yapılması şarttır.

Detaylı Oto Ekspertiz işlemlerinde bir aracın motorundan lastiklerine kadar, elektrik ve fren aksamından boya ve kaporta durumuna kadar aklınıza gelebilecek her birimi ayrı ayrı incelenmektedir. Bu inceleme sonucunda elde edilen veriler. Ve hasar tahminleri bir rapor halinde hazırlanarak isteyen tarafa verilir. ve kişi bu rapor doğrultusunda kara vererek olumsuz bir risk almış olmaktan kendisini korur veya sattığı aracın o anki durumu hakkında kendisini güvenceye almış olur.

Detaylı Oto Ekspertiz raporları sadece alım satım işlemlerinde uygulanmaz. Yaşanması hiç kimse tarafından istenmeyen hasarlı trafik kazalarında maddi hasarın belirlenmesi ve kişilerin maddi kayıplarının tazmin edilmesi ve güvence altına alınması için de ekspertiz çalışmaları yapılmaktadır. Kazaya karışmış olan aracın detaylı inceleme sonucunda almış olduğu hasar oranı ve bu hasarın tahmini maddi tutarı da rapora eklenir ve kişiler sigorta firmaları ile anlaşmalarını bu rapor doğrultusunda yaparlar.

Detaylı Oto Ekspertiz incelemelerinde yapılan testler olukça detaylı olup sadece yasal izni olan yetkili firmalar veya kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bu firmaların hazırladığı ekspertiz raporunun yasal geçerliliği vardır. Ve kişiler resmi kurumlarda bunu kullanarak işlemlerini halledebilirler.

Ekspertiz işlemleri sadece aracın çeşitli cihazlara bağlanması ve çeşitli sonuçlar alınması demek değildir. Ekspertiz yapan kişinin işinin ehli olması gerekir ve yaptığı iş hakkında derinlemesine bilgi sahibi olan tecrübeli bir usta olmalıdır. Facebook sayfamızdan bizi takip ediniz.

Detaylı Oto Ekspertiz işlemleri şu testlerden oluşmaktadır;

Motor gücü kontrolleri sağlanır. Kaporta ve boya kontrolleri sağlandıktan sonra mekanik ve motor kontrolleri de sırası ile sağlanır. Motor aksamları kontrol edilir elektrik testi yapılır ve kontroller sağlanır.

Bu testlerin her biri ayrıntılı olarak tek tek işinin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Ve ardından hazırlanan rapor dosyasına eklenmelidir.  Detaylı Oto Ekspertiz işlemleri bitiminde hazırlanan rapora detaylı uzman incelemesi raporu denilmektedir. Ve bu raporun alınması ülkemizde zorunlu hale getirilmiştir. 160.000km altı ve 10 yaştan küçük araçlar için getirilmiş olan bu zorunluluk satışlar esnasında tarafların korunması için atılmış bir adımdır.

Sizler de alacağınız araçla ilgili bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız mutlaka ekspertiz işlemlerinizi yaptırınız.Ekspertiz işlemleri için autotam oto ekspertiz iletişim sayfasından randevu alabilirsiniz.

Start typing and press Enter to search

araba expertiz istanbulmaltepe oto expertiz
ŞİMDİ ARA
YOL TARİFİ