Ekspertiz Raporu

Ekspertiz raporu yapılan oto ekspertiz işlemi sonucunda elde edilen verilerin yer aldığı bir rapordur. Ekspertiz işlemi sonucunda elde edilen bu rapor, müşteriye fiziksel ya da sanal olarak da teslim edilebilmektedir. Bu sayede o araç ile ilgili teknik bilgiler açık, net bir şekilde ayrıntılı olarak görülebilmektedir.

Ekspertiz raporunda yer alan teknik bilgilerin gerçeği yansıtıyor olması çok önemlidir. Bu da ekspertiz işleminin yeterli donanım ile yapılıyor olması, firmanın güvenilir olması gibi pek çok kritere bağlıdır.

Autotam oto ekspertiz sektörde yıllardır hizmet vermektedir ve müşterilerine güvenilir, ayrıntılı raporu sunmaktadır. Siz de söz konusu araca dair net bir bilgi edinmek için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Ekspertiz raporu söz konusu araç hakkında tüm teknik detayları öğrenebileceğiniz, ayrıntılı bir rapordur. Bu raporun ne kadar kapsamlı olduğu ise ne tür bir ekspertiz paketi tercih ettiğinize göre değişir. Çünkü daha önce de ifade ettiğimiz gibi, birden fazla ekspertiz paket seçeneği bulunmaktadır ve bu paket seçeneklerinin içerikleri de kapsam olarak değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla üst düzey bir paket tercih etmeniz durumunda, çok daha ayrıntılı bir rapor almanız mümkün olacaktır.

Ekspertiz Raporu Nedir?

Faydalanacağınız bu hizmetin kapsamını daha net bir şekilde anlamak ve hizmet paketi tercihi aşamasında doğru bir karar verebilmek için ekspertiz raporu nedir, bunu biliyor olmanız önemlidir.

Çok basit bir tanım ile expertiz raporu nedir açıklamamız gerekirse; herhangi bir aracın mevcut teknik durumunu gösteren bir rapordur. Bu rapor üzerinde; gaz ve fren sistemi, motorun genel durumu, balatalar, emniyet sistemi gibi bir aracın güvenli ve performanslı bir şekilde kullanımı için son derece önemli olan tüm teknik detaylara dair bilgiler yer alır. Elbetteki tüm bu bilgiler, üst düzey kontrol ekipmanların kullanımı ile elde edilir.

Expertiz Raporu Nasıl Alınır?

Ekspertiz raporu almak için öncelikli olarak yasal bir şekilde ekspertiz hizmeti veren bir firma bulmalısınız. Autotam oto ekspertiz olarak, sektörde güvenilir ve profesyonel bir ekspertiz firması olarak hizmet vermekteyiz.

Expertiz raporu almak için önce söz konusu araç için bir ekspertiz paketi tercih etmelisiniz ve ekspertiz işlemi için tarih belirlemelisiniz. Firmaların temelden, üst düzeye kadar farklı kapsam seçeneklerine sahip ekspertiz paket seçenekleri bulunmaktadır ve fiyatlar da paket içeriğine göre değişkenlik göstermektedir.

Paket seçimi yaptınız ve belirli bir tarih için randevu aldığınızda, artık yapılması gereken işlemler firmaya kalmıştır. Anlaşma yapılan tarih geldiği zaman ilgili araç için teknik kontroller gerçekleştirilir ve oldukça kısa bir süre içerisinde rapor oluşturulur. Bu rapor sizlere teslim edilir.Detaylı bilgiyi bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

Ekspertiz Raporu Kaç Gün Geçerli? Ekspertiz Raporu Süresi

Müşterilerimizin en sık sorduğu ve genel olarak en çok merak edilen sorulardan birisi ekspertiz raporu süresi olmaktadır. Esasında resmi olarak belirli bir süre sınırı yoktur fakat söz konusu araç için expertiz raporu süresi güncel olması önem arz eder.

Basit bir örnek ile 1 ay önce alınmış bir rapor, güncel bir tarih niteliğini kaybetmiş olduğu için, taraflar arasında geçerliliği de meçhuldür.

Dolayısıyla özellikle ikinci el araba pazarında alım satım işlemi söz konusu ise söz konusu raporun en güncel tarihte olması gerekir. Bu bağlamda yapılması gereken ise, alıcı ve satıcı tarafların ortak bir tarih belirleyerek o tarihte araç için ekspertiz işleminin yapılmasıdır. Bu sayede aracın teknik durumu hakkında güncel bir edinmek mümkün olur. Firmamıza Yol Tarifi Almak İçin Tıklayınız.

 

Start typing and press Enter to search

araç check up detaylarıautotam oto expertiz
ŞİMDİ ARA
YOL TARİFİ